Kuchařství

Tento koreň je považovaný za základ japonskej kuchyne. Pestujeme ho na parapete

Pin
Send
Share
Send
Send


Koreň zázvoru má veľa užitočných vlastností. Môže sa pridávať do čaju, polievok, ktoré sa používajú v suchej forme ako korenie. Úroda tohto užitočného koreňa sa dá získať v bežnom mestskom byte.

Budete potrebovať:

  • Široký hrniec;
  • pôdy;
  • piesok;
  • drenáž;
  • koreň zázvoru s obličkami;
  • film

Rastlina zázvor vo februári alebo začiatkom marca. Vyberte si širokú, ale nie veľmi hlbokú kapacitu, pretože zázvor rastie na šírku. Oddeľte oblasti, kde sú púčiky od koreňa (zvyšok môže byť použitý) a namočte ich do teplej vody na niekoľko hodín. Potom sa každý rez spracováva roztokom manganistanu draselného.

Jedna tretina odtoku na naplnenie hrnca. Môže ísť o kamienky, expandovanú hlinu alebo štrk. Potom naplňte nádobu pôdou s malým množstvom pridaného piesku - týmto spôsobom vlhkosť nebude stagnovať a korene nebudú hniť. Vykopať každý kus zázvoru 2-2,5 centimetrov do pôdy. Obličky by mali byť umiestnené na vrchole.

Ak máte dostatočne široký hrniec, fit niekoľko výhonkov v ňom. Nemali by však byť bližšie ako 20 centimetrov. Po vysadení dôkladne nalejte zázvor a obal fóliou alebo vreckom. Môže byť použitý ako kopulovitý plastový riad.

Dajte hrniec na svetlé miesto a vodu často a pomaly. Hneď ako sa objavia prvé výhonky, film by mal byť odstránený. V lete si môžete na balkón preniesť hrniec zázvoru.

Na jeseň, listy začnú žltej a potom vädnú. Nebojte sa: je čas na zber. Vykopať korene, oddeliť procesy, na ktorých sú púčiky. Táto časť môže byť zasadená budúci rok. Aby sa zázvor mohol konzumovať, nechajte ho niekoľko dní uschnúť na priamom slnečnom svetle.

Pin
Send
Share
Send
Send