Kuchařství

Neobvyklý recept na cigánsku kuchyňu: nakladané slivky s cesnakom a zelenými

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobrá úroda sliviek v tomto roku prinútila mnohé ženy v domácnosti hľadať zaujímavé konzervačné recepty. A tu je jeden z nich. V tomto prípade sú slivky ponúkané na prípravu nie kompótu alebo džemu, ale zaujímavý snack, ktorý bude vyhovovať ako doplnok k mäsu alebo rybám.

Youtube / Galina kuchyňa

Budete potrebovať:

  • 3 kg mierne nezrelé slivky;
  • 150 gramov cesnaku;
  • paprika (výhodne zmes papriky);
  • ocot;
  • soľ, cukor;
  • 50 gramov koriandra, kôpor a petržlen

Sterilizovať poháre pred varením sliviek. Pre tento recept je lepšie vziať pohár pol litra alebo 750 gramov. Umyte slivky a cesnak nakrájajte. Jemne nakrájame koriandr, kôpor a petržlen, a potom zmiešame bylinky s nasekaným cesnakom. Zrezajte každý odtok vo šve tak, aby sa polovice spojili. Dostať kosť, a chvost je najlepšie vľavo. Každá náplň sa naplní výplňou a vloží do nádoby. Slivky by mali byť umiestnené dostatočne pevne.

Youtube / Galina kuchyňa

V každej nádobe umiestnite 5-6 hrachu z korenia. Nalejte slivky v bankách s vriacou vodou, prikryte vekom a nechajte 15 minút. V závislosti od veľkosti odtoku budete potrebovať iné množstvo marinády, takže ho musíte pripraviť z množstva vody, ktoré potrebujete na zakrytie sliviek na vrchol. Vypustite vodu z každej nádoby a odmerajte jej množstvo.

Youtube / Galina kuchyňa

Na 1 liter vody potrebujete dve polievkové lyžice soli, 200 gramov cukru, 100 gramov octu. Zmeňte proporcie v závislosti od množstva marinády, ktorú máte. Nalejte slivkovú marinádu a navinúť. Banky by mali celú noc vychladnúť na izbovú teplotu pokrytú prikrývkou. Slivky budú pripravené do troch dní.

Pin
Send
Share
Send
Send