Dizajn a architektúra

Zaujímavý nápad: pôvodné budovy betónových rúr

Pin
Send
Share
Send
Send


Niektoré hotely sa spoliehajú na luxus a originalitu, iné na jednoduchosť a neobvyklý nápad. Majitelia inštitúcií uvedených nižšie zachránili a zorganizovali malý byt priamo vo vnútri betónových rúr. A niektorí sa ukázali celkom dobre.

1. Hotel TubaHotel v Tepolstan, Mexiko

Robb Anderson, ktorý mal nápad postaviť hotel tohto typu, si v prvom rade stanovil za cieľ vážne znížiť náklady. Celé územie bolo vybavené za 3 mesiace. Každá jednotlivá kapsula je vybavená pohodlnou manželskou posteľou a panoramatickým oknom. Všetky pohodlie sa nachádza mimo, ale nízka cena robí miesto veľmi populárne.

2. Hotel z rúrok Das Park v Rakúsku

Ich cieľom je ukázať majiteľom tohto miesta možnosť žiť, čo spôsobuje minimálne škody na prírode. Zaujímavosťou je cenová politika - klient sám určuje, koľko je ochotný zaplatiť za noc (od 5 do 50 eur). Podľa pravidiel hotela môžete v ňom žiť maximálne tri dni.

3. Opod Tube House v Hong Kongu

Spoločnosť James Law Cybertecture ponúka svojim mladým ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť plnohodnotné bývanie. Kapsuly sú vybavené všetkým potrebným a môžu byť umiestnené samostatne aj v hustých mestských oblastiach.

4. Hostel v Tulum, Mexiko

Táto inštitúcia vsádza na jednoduchý dizajn a nízke ceny. Tu si môžete prenajať nielen apartmány samotné, ale aj miesto pre stan. Všeobecná ekonomická štruktúra, kde je všetko vybavenie a malá reštaurácia zdobená prvkami rúrok, aby sa zmestili do celkového konceptu.

5. Hotel Time Capsule Retreat v Malajzii

Tento hotel sa nachádza uprostred malebnej džungle, ktorá vám umožní dosiahnuť úplnú jednotu s prírodou. Hostia majú k dispozícii bezplatný internet a klimatizáciu, vybavenie a stravovanie sú na ulici.

6. Hotel Kupele Zelená Žaba na Slovensku

V tomto hoteli sú hosťom k dispozícii štandardné izby a potrubné stavby slúžia ako sauny a malé bungalovy na relaxáciu.

7. Prahran Hotel v Melbourne, Austrália

Budova hotela bola postavená s použitím betónových rúr ako samostatných prvkov, niektoré z nich majú aj hotelové búdky a malú zimnú záhradu.

8. Design Alison Douglas pre záhradný dizajn.

Dizajnérka prezentovala svoju prácu na Medzinárodnej výstave kvetinárstva a záhradníctva v Austrálii, je celkom jednoduché ju zopakovať. Útulný altánok, rybník a originálne odlamovacie misky sú vyrobené z betónových rúr.

9. Hostel Swisstube vo Švajčiarsku

Hostia nie sú prenajaté izby, ale postele (každá kapsula má poschodové postele). Hostel sa nachádza v blízkosti malebného jazera, ktoré je veľmi populárne počas kúpacej sezóny.

10. Lacný hotel v Henan v Číne

Provincia Henan je jednou z najhustejšie obývaných oblastí v Číne. Turisti, ktorí sa chcú zoznámiť s miestnou kultúrou, môžu zostať v lacných betónových kabínach, natretých zaujímavými obrázkami. Každá izba je vybavená klimatizáciou a pohodlnou manželskou posteľou.

11. Hypertube Športové ihrisko v Španielsku

Táto stavba bola výsledkom spolupráce nezávislých dizajnérov a miestnych orgánov. Plánuje sa inštalovať podobné štruktúry v rôznych častiach mesta.

Pin
Send
Share
Send
Send