Pre Dom a Chaty

Rowan - záchranca zberu: zbavenie sa plesne v pivnici

Pin
Send
Share
Send
Send


Začiatok jesene je čas pripraviť pivnicu na položenie novej plodiny. Vždy chcete, aby vaše zásoby boli udržiavané čo najlepšie. V tomto prípade nie je vždy dosiahnutý ideál. V pivnici podľa označenia by malo byť chladné, a tam, kde chlad je veľká šanca na vlhkosť a pleseň. Existuje mnoho spôsobov, ako sa zbaviť takéhoto nešťastia, počnúc od bielenia a dokončovania s kontrolou síry fumigáciou. Medzitým existuje jedinečná, absolútne neškodná a populárna metóda, ktorá nevyžaduje žiadne investície.

Populárna múdrosť pomôcť majiteľom pivnice

Forma - pohroma vlhkých a zle vetraných priestorov. Preto sa pivnica pred pokládkou novej plodiny pokúsila vzduchom a ak je to možné, usporiadala do nej návrh. Bojí sa plesne a vodky, ale len zavlažujú steny drahými sprejmi silného nápoja, niektoré budú považovať za rúhanie. Aj keď zvládnuť problémové oblasti už postihnuté plesňou, ktorá vyzerá ako hrudky bavlny, to by nebolelo.

Pomôže v boji proti plesniam obyčajným rowanom. Môže sa použiť ako preventívne opatrenie alebo na neutralizáciu existujúcej formy. Ekologickejšia metóda jednoducho neexistuje! Je ľahké zavesiť zhluky horského popola do pivnice alebo len rozptýliť niekoľko konárov na zemiakoch a inej zelenine.

Je dôležité si uvedomiť, že čierna chokeberry je na tieto účely nevhodná.

Pin
Send
Share
Send
Send