Histórie

Neuveriteľná transformácia 6000 zanecháva niečo krásne a elegantné.

Čínski študenti v Hafei vytvorili pomerne ambiciózny projekt výročnej súťaže venovanej myšlienke ochrany prírody. Mladá dievčina a jej traja asistenti sa rozhodli vytvoriť kópiu oblečenia z prírodných materiálov, v ktorej sa na červenom koberci objavila herečka Bin Bin Fan. Na rozdiel od hviezdy so svetovým menom, študenti nemali pomoc slávnych módnych návrhárov alebo veľkolepý rozpočet. Ich usilovnosť a veľké nadšenie však robili svoju prácu.

Študenti zbierali listy všade, kde je to možné. Bolo by divné zničiť blízke pristátia, takže som musel trochu cestovať. Listy by si mali zachovať mäkkú textúru, ale nie zhnité. Preto bolo potrebné vykonať vážne chemické spracovanie prírodného materiálu.

Učitelia z katedry biochémie prišli na pomoc študentom iniciatívy. Odporúčali špeciálne zloženie na báze alkalických látok a uhličitanu sodného. Listy boli tepelne spracované v tejto kompozícii, po ktorej sa zmenila štruktúra aj farba.

Kreatívna súťaž znamenala začiatok zaujímavého výskumného projektu: jeden zo študentov napísal dokument založený na opise neobvyklého konzervárenského procesu.

Potom, čo všetky listy boli pripravené, boli šité, takže šaty s dlhým vlakom. Na výrobu odevu sa používa tenká niť a lepidlo.

Výsledok všetkých hitov! Neobvyklá práca zaujala nielen sudcov súťaže, ale aj početných užívateľov siete. Celý proces vytvárania oblečenia prevzal spoločnosť nadšencov asi šesť mesiacov. Ale výsledok ich práce stál za to!