Pletenie

S hrsťou korálok a háčikov môžete urobiť úžasnú dekoráciu.

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak chcete vytvoriť ohromujúci šperky - odmerný a veľmi krásny náramok (alebo náhrdelník) - potrebujete len hák správnej veľkosti, lano a hrsť korálkov podľa vlastného výberu. Finálna práca vyzerá neuveriteľne - ide o ideálny, jednotný vzor, ​​korálek na korálek. Môžete si vybrať odtiene farieb tak, aby efekt gradientu. S myšlienkou môžete experimentovať donekonečna, ale teraz vám ukážeme originálnu techniku ​​pletenia takéhoto náramku.

Prvým krokom je merať lano so zásobou a navlečené korálky na ňom jeden po druhom v poradí, v akom ich chcete vidieť na náramku. Keď sú všetky korálky na jednej strane navlečené, vezmite druhý voľný koniec lana a spravte, ako obvykle, prvú slučku na háčik na upevnenie pletenia. Teraz odskrutkujeme jeden prúžok od konca lana, presunieme ho pod háčik a pripevníme ho jednoduchou vzduchovou slučkou.

Pokračujeme v naviazaní korálok každej farby, až kým neskončíme s prvým riadkom. Vyzerá to takto:

Teraz začneme kolo pletenie a tvoria vzor. Aby sme to dosiahli, natiahneme háčik na prvú slučku s prvým korálikom (v našom prípade je ružový), paralelne ťaháme ďalšie ružové korálky z druhého konca tak, aby padali dole a natiahli spojovací steh cez dve slučky vytvorené na háku. Tak sa k pleteniu pripojí ďalší ružový korálek. Opakujte to isté so všetkými ostatnými guľôčkami:

Po troch riadkoch pletenia bude vyzerať takto:

Pokračujte, až kým guľôčky nevytečú a dĺžka hotového výrobku vás neuspokojí. Potom pletenie dokončite priviazaním každého perla spojovacím stehom, ale bez pridania ďalších guľôčok.

Práca skončila!

Detailné a vizuálne master triedy na pletenie taký náramok možno vidieť vo videu nižšie:

Pin
Send
Share
Send
Send