Pre Dom a Chaty

Rímske záclony - možnosť win-win pre zdobenie okien

Pin
Send
Share
Send
Send


Rímske záclony - jedna z populárnych možností zdobenia okien. Vyrobené z hrubej alebo priesvitnej tkaniny, perfektne zapadajú do interiéru. Takéto záclony budú slúžiť ako spoľahlivá ochrana pred slnečnými lúčmi v lete a nestanú sa prekážkou distribúcie teplého vzduchu počas vykurovacej sezóny. Vďaka rôznym možnostiam montáže a montáže vyzerajú veľkolepé v spálni av kuchyni, v detskej izbe alebo v obývacej izbe. Dizajn závesu vám umožňuje zbierať ho v priebehu niekoľkých sekúnd na vrchu alebo naopak chrániť pred jasným svetlom a zvedavými očami. So zdánlivými problémami, nebude ťažké šiť rímske rolety na vlastnú päsť. Po pochopení dizajnérskych prvkov môžete robiť s improvizovanými materiálmi. V dôsledku toho môžete získať návrhár závesy bez preplatkov.

Rímske závesy môžu mať rôzne možnosti montáže. Môžu ísť priamo na sklenené okno a pripevniť priamo k rámu alebo hornej časti okna.

Táto možnosť vám umožňuje pripojiť, ak chcete pridať záclony, garnéže alebo ich skombinovať s obyčajnými závesmi v prípade, že sa okná nachádzajú v tesnej blízkosti.

Môžete si zariadiť rímske rolety a tak, aby nepokrývali len okno, ale aj otvor.

Záclony sa môžu skladať z jednej alebo niekoľkých plachiet.

Pre samoobslužné rímske rolety môže potrebovať:

  • hlavné plátno;
  • úroveň nahradzujúca odkvapy;
  • pásky na upevňovanie závažia;
  • šnúra na montáž v dostatočnom množstve (najmenej 3 dĺžky a 1 šírka závesu);
  • plastové alebo kovové krúžky s priemerom približne 1 cm (v množstve 2 krúžkov na 1 krát);
  • tenká tyč alebo lamely na váženie podľa počtu prídavkov na záves (dĺžka každej z tyčí neprekračuje šírku závesu);
  • okrúhle slučky so skrutkovačom na upevnenie záclon a montáž mechanizmu.

Podstata zhromaždenia spočíva v prítomnosti závesov krúžkov na každej strane a na vrchu, ktorými prechádza šnúra, čím sa zabezpečuje hladké spúšťanie a zdvíhanie plátna. Na bočnej strane okna budete musieť urobiť nenápadnú svorku pre kábel, aby ste mohli záclony upevniť vo zvolenej polohe.

Podrobnejšie o krajčírstve a montáži rímskych závesov vo videu:

Pin
Send
Share
Send
Send