Zdravie

6 cvikov pre oči, ktoré vám ušetria od edému a ochabnutej kože

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie je žiadnym tajomstvom, že svaly tváre potrebujú tréning nie menej ako svaly tela. Husí chodidlá, opuchy, previsnuté viečka - všetky tieto problémy vznikajú v dôsledku kompresie alebo naopak zvislých svalov (alebo ich častí). Cvičenia, ktoré Vám dnes ponúkame, zabraňujú previsu horného viečka, pomáhajú vytvoriť krásnu obočnú oblúku, zdvihnú rohy očí a otvoria oči.

1. Shiva's View

Aktívny pohyb očí je druh lymfatickej drenážnej masáže, ktorá odstraňuje prebytočnú vlhkosť. Začnite robiť toto cvičenie v dopoludňajších hodinách, a všimnete si opuchy a "tašky" pod očami.

Pohybujte očami čo najviac doprava a dolu, potom doprava a hore, teraz začnite znižovať oči v kľukatej ceste: vľavo-vpravo-vľavo ... a tak ďalej, až kým nedosiahnete najnižší bod na ľavej strane. Zdvihnite svoj pohľad nahor, znížte svoju priľnavosť a začnite znova kresliť kľukatú stranu zo strany na stranu, postupne zvyšujte svoj pohľad smerom nahor.

cez GIPHY
Vykonajte cvičenie 10 až 20 krát. Spočiatku sa môžu oči rýchlo unaviť, ale časom sa svaly zosilnia a pocit nepohodlia zmizne.

2. Zbohom visí ústa!

S ukazovákom a strednými prstami, mierne stláčaním nadol, upevnite rohy očí. Uistite sa, že dlane nevisia vo vzduchu, ale sú pripojené k vašej tvári.

Pri vdychovaní pevne (!) Po 2 sekundách zatvorte oči, vydýchnite a otvorte ich. Opakujte 10-20 krát. Udržujte viečka zatvorené po dobu 5 sekúnd v poslednom kole. Potom si uvoľnite oči, žmurknite a odpočiňte si.

Všimnite si, že by ste mali cítiť len prácu horných viečok; obočie, pery a všetky ostatné časti tváre by mali zostať nehybné.

cez GIPHY

3. Ako šilhať s výhodou?

Indexové a stredné prsty sú tiež umiestnené v rohoch očí, pevne ich upevňujú. Vyberte bod na stene priamo pred vami. Preložte svoj pohľad o niečo vyššie - toto je východisková pozícia.

Varovanie! Má fungovať len dolné viečko. Vytiahnite ho, ako by ste chceli zúžiť oči. Znížte ju. Do 10-20 opakovaní. Na poslednom kolese zotrvajte v napätí o niečo dlhšie. Teraz sa uvoľnite, žmurknite, pauzu na niekoľko sekúnd.

cez GIPHY

4. Zabudnite na tašky pod očami.

Pod spodné viečka umiestnite podložky indexu, stredného a prstového prsta. Neťahajte pokožku ani netlačte, len pripojte. Zatvorte oči. Teraz sa pokúste vyklopiť oči. Cítite prstami, ako sa očná guľa pohybuje - vďaka tejto svetelnej masáži sa zlepšuje tok lymfy. 10-20 opakovaní odpočinok.

cez GIPHY

5. „Úžasné“ cvičenie

Pozrite sa rovno dopredu. Maximálne otvárajte oči a doslova ich vydúvate. Držte 2 sekundy a relaxujte. Urobte 10 opakovaní, na poslednom kole zotrvajte o niečo dlhšie a odpočiňte si. Je dôležité zabezpečiť, aby obočie a čelo zostali nehybné.

cez GIPHY

6. Príjemný bonus - čelo bez vrások

Dajte dlane na čelo prstami do nosa. Pomocou špičiek prstov upevnite spodnú časť obočia. Teraz zdvihnite obočie tipy. Znížte ju. Opakujte 10-20 krát. Spočiatku to môže byť ťažké vykonať toto cvičenie, ale postupom času sa vám nielen podarí zvládnuť, ale aj získať skvelý zvyk vyjadrovať prekvapenie len obočím, a to vám udrží čelo dokonale a krásne.

cez GIPHY

Prvýkrát odporúčame cvičenie pred zrkadlom.

Pin
Send
Share
Send
Send