Pre Dom a Chaty

Neuveriteľne pohodlná sedacia stolička: ľahko šitá - príjemná na odpočinok

Pin
Send
Share
Send
Send


Táto nádherná stolička sa stane nielen vašim obľúbeným miestom odpočinku s knihou alebo notebookom, ale aj skvelou zábavou pre vaše deti, pretože na takomto super vankúšku môžete ležať, sedieť a dokonca jazdiť. Vďaka plastovej konštrukcii sa prispôsobí všetkým krivkám vášho tela a jednoducho sa utopíte v jeho mäkkosti!

Materiály a nástroje:

  • nábytková tkanina: 5 m;
  • bavlna alebo ľan: 5 m;
  • Blesk: 200-240 cm dlhý (alebo dva kratšie),
  • plnivo: odpaľovanie, sintepon, penová guma alebo podobný materiál;
  • ako aj nožnice, špendlíky, krajčírsku kriedu a pravítko.

1. Z nábytkovej tkaniny vyrežte dva kruhy s priemerom 140 cm, ak nemáte po ruke žiadne špeciálne náradie, môžete postupovať nasledovne: vyrezať dva štvorce so stranou 140 cm, 4 krát zložiť a nakresliť čiaru kruhu. Potom upevnite všetky 4 vrstvy tkaniny s kolíkmi a vyrežte kruh.

2. Vystrihnite 2 obdĺžniky s rozmermi 230 * 25 cm (na videonahrávke sa meral širší pásik, ale nakoniec bolo potrebné zúžiť ich, pretože vankúš sa ukázal byť príliš veľký, odporúčame meranie 25 cm). Skladáme ich lícom nahor a šijeme pozdĺž krátkeho okraja.

Výsledný dlhý obdĺžnik zložte jedným z kruhov smerujúcich k sebe. Z morskej strany sme pin s kolíkmi a šiť. Koncové strany obdĺžnika tiež šijú.

4. Teraz spojíme získanú časť s druhým kruhom (všetky časti sú stále zložené s prednými stranami). Najprv upevnite kolíkmi na zips a dlhú stranu obdĺžnika prišitú do prvého kruhu. Ak používate dva zipsy, umiestnite ich s posuvníkmi k sebe, a potom odrezať "chvosty" zo strany jazdcov.

Zips mierne otvárame a upevníme kolíkmi druhého kruhu (opäť s prednými stranami k sebe). Hneď ako blesky skončia, pripevnite dlhú stranu obdĺžnika okamžite k druhému kruhu. Dokončite kryt na prednej strane.

V tomto štádiu odporúčame skontrolovať, ako funguje zips.

5. Teraz šijeme podobnú konštrukciu z druhého rezu tkaniny, ale nezašijeme zips, ale ponecháme malý otvor: 40-60 cm, otočíme ho na prednej strane a naplníme ho výplňou. Ak plnivo nestačí, pridajte polystyrénové guľôčky.

6. Šiť dieru a položiť na vankúš kryt z nábytkovej tkaniny.

A teraz je čas relaxovať na novej pohodlnej taške!

Pin
Send
Share
Send
Send