Kuchařství

Syrové príbehy: chutné a nezvyčajné jedlá so syrom

Pin
Send
Share
Send
Send


Na slávnostný stôl, niekedy chcete pridať nezvyčajné pokrmy, ktoré diverzifikujú menu a možno sa dokonca stať najviac "jedli pochúťky." Ak máte vy a vaša domácnosť veľmi radi syr, potom sa vám určite páčia chutné nápady nižšie. Vo všetkých príkladoch sa ako základ používa syr Camembert, pretože sa dobre roztaví a roztiahne. Môžete však použiť ľubovoľný syr podľa vlastného uváženia.

Pečené zemiaky v slanine a syre

Nakrájajte hornú časť chleba, vyberte jadro, na miesto položte syr, prikryte ho vrchom a odošlite do rúry, kým sa syr úplne neroztopí. Varené celé zemiaky zabalené v slanine a poslané do rúry až do chutnej kôry. Podávame s rozpusteným syrom v chlebe.

Syrová sopka

Vo varených zemiakoch vyberte buničinu na polovicu, dajte syr dovnútra, zabaľte slaninu, namažte tu svoju obľúbenú omáčku (napr. Grilovanie), nasypte ju so špáradlom na spoľahlivosť a odošlite ju do rúry až do okúpania slaniny.

Cheesecake "Surprise"

Polovicu hlavy syra „Camembert“ položte na valcované cesto, medzitým vyprážanú slaninu s cibuľou na panvici, posunte pripravenú hmotu na syr, prikryte druhou polovicou syra. Zakryjeme syr hranami cesta, kefou so žĺtkom a pošleme do rúry, kým nie je pripravený.

Tyčinky s natiahnutým syrom

Z polovíc chleba bez okrajov vyberáme dužinu, ale nie úplne, dáme nastrúhaný syr + paradajky + zeleninu a akúkoľvek zeleninu podľa vášho výberu, pošleme ich do rúry pred pečením. Samostatne rozkrájajte chlieb na porcie tyčiniek, prelepte vrchom omáčkou pesto a pečte v rúre. Podávame so syrovým chlebom.

Syry a zemiakové bomby

V zemiakovej kaši pridajte niekoľko druhov strúhaného syra, byliniek a korenia podľa chuti a vytvorte malé karbonátky. Zrolovať ich do múky, vajec a strúhanky. Do kôry smažíme v rastlinnom oleji, podávame s kečupom.

Sviatočný syr a slaninový koláč

Vystrihnite kruh z „Camembertového“ syra a položte zvyšný krúžok syra na valcované cesto, štipku okolo okrajov cesta, namažte žĺtkom. V centre ležia nakrájané varené zemiaky, syr, posypané jemne nakrájanou cibuľou a inými bylinkami. Vytvoríme mriežku slaniny, prenesieme ju na vrchol koláča a pečieme v rúre, kým nebude pripravený.

Prečítajte si viac informácií o tom, ako urobiť tieto jedlá so syrom.

Pin
Send
Share
Send
Send