Life hacking

Udržať vaše nohy suché. Vyrábame obuv vodotesnú

Pin
Send
Share
Send
Send


Na jeseň musíte vynaložiť veľa úsilia, aby ste sa dostali domov alebo pracovali so suchými nohami. Dokonca aj keď ste obratne manévrovali medzi kaluže, niekedy sú problémy. Tu je niekoľko tipov, ktoré pomôžu chrániť obuv pred vodou.

Rub topánky alebo topánky sviečky

Pre tento spôsob spracovania sú vhodné iba voskové alebo parafínové sviečky. Populárne stearic nedá správne výsledky. Utrite celý povrch topánky a venujte osobitnú pozornosť oblastiam v oblasti spojovacích materiálov a švov. Potom topánky zahrejte sušičom tak, aby sa vosk alebo parafín absorbovali. Tento spôsob bohužiaľ nie je vhodný na spracovanie obuvi vyrobenej zo semiša.

Parafín ricínového oleja

Pre túto metódu môžete použiť aj ľanový olej. Zohrejte jednu časť parafínu do kvapalného stavu vo vodnom kúpeli a potom pridajte 4 diely oleja (môžete zmiešať ľanové semienko s ricínovým olejom). Použite túto zmes správne trieť topánky. Zloženie nechajte na pokožke 6-8 hodín.

Odpudzuje vodu zo skladu

Hoci výrobcovia sľubujú okamžitý účinok, najlepšie je to urobiť vopred. Predtým, ako pôjdete von, nemusíte vždy aktualizovať vrstvu médií. Umyte a úplne vysušte topánky (je lepšie zvládnuť novú dvojicu, alebo postup pred začiatkom sezóny). Naneste sprej v 3 - 4 prístupe, zakaždým, keď čakáte na úplné vysušenie. Keď obuv už neabsorbuje kompozíciu, spracovanie možno považovať za dokončené. Po páde v silnom daždi sa odporúča aplikovať novú vrstvu impregnácie.

Pin
Send
Share
Send
Send