Pre Dom a Chaty

Penny fondy, ktoré pomôžu vybieliť veci bez použitia chémie obchodov

Pin
Send
Share
Send
Send


Domáce bielidlo porazí obchod nedostatok chémie v zložení. Sme však zvyknutí na to, že zásoby zásobujú, aj keď obsahujú chémiu, ale vyrovnávajú sa so škvrnami lepšie ako „ľudové“ skladby. Napriek tomu existuje niekoľko osvedčených prostriedkov, ktoré vykazujú vynikajúce výsledky a vyrovnávajú sa so žltými a mastnými škvrnami nielen horšie, a niekedy aj lepšie shop chémia.

Ak nie sú tučné škvrny na ľahkých kuchynských utierkach, potom jednoduchý horčičný prášok pomôže ich odstrániť. Pre túto 2 polievkové lyžice. l. Prášok z horčice sa naleje do litra horúcej vody (nie vriacej vody), mieša sa. Vo výslednom roztoku musíte namočiť uteráky cez noc a ráno sa umyť v normálnom režime práčky.

Ak máte „vyplavené“ veci, ktoré stratili svoju pôvodnú belosť, pridajte len 1 polievkovú lyžicu. l. amoniak s práškom počas nasledujúceho prania. Po niekoľkých praniach, aj tá stará vec získa bývalú belosť.

Biele ponožky a ponožky dobre pravidelne namočte na pár hodín v nádobe s teplou vodou, miešané od 2 polievkové lyžice. l. kyselina boritá. Je to vynikajúca prevencia proti hubovým chorobám a dodatočné bielenie. Po zákroku sa veci umyjú ako obvykle.

Pre vlnené a hodvábne veci existuje samostatný "vzorec":

  • 6 polievková lyžica. l. soľ;
  • 50 g. prací prášok;
  • 1 polievková lyžica. l. amoniak;
  • 1 polievková lyžica. l. peroxidu vodíka (3%).

Získaná zmes sa rozpustí v 10 litroch teplej vody, v ktorej sa biele hodvábne alebo vlnené veci namáčajú 5 hodín. Potom by ste mali umývať veci v "jemnom umývaní".

Pin
Send
Share
Send
Send