Histórie

12 ľudí, ktorí žili do 100 rokov, zdieľali zvyky, ktoré im dávali dlhovekosť

Niektorí ľudia môžu vstúpiť do klubu dlhosrstých a vyhodiť sviečky na narodeninovú tortu na ich 100. narodeniny. Tí, ktorí sú ešte šťastnejší, vstúpia do klubu super-dlhých pečene, ktorých vek presiahol 100 ... A v tomto okamihu nie je nemožné sa diviť: aké tajomstvá majú dlhotrvajúci pečene? Čo im pomáha cítiť sa dobre za 100 rokov alebo viac?

V priebehu rokov sa ľudia podelili o svoje skúsenosti, pozorovania a tajomstvá, rozprávali o svojom životnom štýle a zvykoch, ktoré im podľa ich názoru pomohli žiť do 100 rokov. Väčšina ich návykov je však úplne v rozpore s odporúčaniami ošetrujúceho lekára! Starí ľudia však majú čo odpovedať, a to dátum narodenia uvedený v cestovnom pase.

Alida Victoria Grabba Raj (113 ročný)

Narodil sa v roku 1903 v Jaragua do Sul, Santa Catarina, Brazília. Tvrdí, že jej 100. narodeniny pomohol udržať si ostré myseľ hraním kartovej hry alebo akejkoľvek inej hry, ktorá si myslí.

110 klubov

Dodala, že zdravá strava jej pomáha žiť 100 rokov. Nejedla ani vyprážané jedlo ani sladkosti, ale pred jedlom vypila pohár suchého vína.

110 klubov

Elizabeth Sullivan (106 rokov)

Počas jej dlhého života mala len jeden zvyk - od 60 rokov Elizabeth každý deň pila 3 plechovky dr. Peppera.

Max Faulkner / Star Telegram Archívy

"Ľudia mi ponúkajú kávu na raňajky, ale radšej pijem pohár Dr. Peppera," hovorí Elizabeth. "Lekári mi hovoria, že ma zabije, ale zomrú rýchlejšie ako ja, čo znamená, že niekde musí byť chyba."

USA Today Sports

Emma Morano (117 rokov)

Emma bola posledná žijúca osoba narodená v 19. storočí. Emma sa narodila v roku 1899 a našla tri celé storočia. Táto silná žena prežila prvú svetovú vojnu. V roku 1938 sa rozviedla so svojím manželom a nikdy sa neoženila.

Antonino Di Marco

Počas druhej svetovej vojny, keď žil vo Verbánii (Taliansko), mu lekár diagnostikoval anémiu a poradil mu, aby do stravy pridával vajcia. Počas svojho života jedla Emma 2 surové vajcia s cookies a jednu malú omeletu na obed na raňajky.

Alessandro Garofalo / Reuters

Pearl Cantrell (105 rokov)

Toto dlhé pečeň povedala, že "dlhuje" svoj dlhý život ... slanine. Dnes, väčšina ľudí sa snaží držať ďalej od tohto tuku jedlo, ale Pearl jej každý deň s veľkým potešením.

AU News

Jej láska k slanine jej dala prácu tlačového tajomníka v Oscar Meyer (americkej spoločnosti na výrobu mäsa a mäsa). Ako odmenu spoločnosť predstavila celoživotnú dodávku slaniny a možnosť riadiť „firemné auto“.

YouTube

Suzanne Mushatt Jones (116 rokov)

Počas svojho života Suzanne nemohla nájsť spoločný jazyk s mužmi. Tvrdí, že osamelosť a absencia stresu, ktoré sa často javia ako výsledok vážneho vzťahu, jej pomohli žiť tak dlho.

Olori Super Gal / Instagram

Ale pravdepodobnejším dôvodom jej dlhovekosti je pravdepodobne skutočnosť, že Susanna nikdy nepila ani nefajčila cigarety. Tiež nepoužila make-up a nezafarbila si vlasy. Tvrdila však, že miluje slaninu.

New york denné správy

Emiliano Mercado del Toro (115 rokov)

Počas svojho života, Emilio bol "vek" rekordman v rôznych kategóriách. Od roku 2004 do roku 2007 bol najstaršou osobou na svete.

pocty

Na otázku, ako sa mu podarilo žiť toľko, Emiliano žartovne odpovedá, že to bolo kvôli jeho zmyslu pre humor, lásku k ženám a pokrm funche pozostávajúci z kukuričnej múky a tresky.

pocty

Agnes Fenton (112 rokov)

Vo veku 58 rokov jej lekári poradili piť pivo trikrát denne. Takže počas ďalších 70 rokov jej života vypila tri Millerove plechovky denne. Ona tiež začala pridávať trochu whisky do jej stravy, keď ona starne.

Stano Murin Photography / Instagram

Jesse Gallan (109 rokov)

Jesse Galland, dlhá pečeň zo Škótska, povedala, že sa jej podarilo žiť tak dlho, pretože nezačala vzťahy s mužmi. Tiež dodala, že každé ráno konzumuje tanier teplej kaše.

SWNS

Jeanne Calment (122 rokov)

Žijúci najdlhší, autenticky preukázaný ľudský život na 122 rokov a 164 dní, Jeanne argumentoval, že olivový olej pomáha jej cítiť sa mladý a vyzerať dobre. Nielenže je jej strava bohatá na olivový olej: Jeanne ju tiež používa ako masku na tvár a ruky.

Národná pošta

Olivový olej by mal fungovať zázraky, pretože Joan každý deň pila aj víno, každý týždeň konzumovala viac ako jeden kilogram čokolády a cigarety fajčila už 96 rokov svojho života. Avšak, ona vzala oplotenie na 85, jazda na bicykli až 100 rokov a žil sám až 110.

Historické obrázky

Nabi Tajima (117 rokov)

Dlhé pečeň z Japonska nikdy verejne nehovorila o svojom veku. Jej strážcovia objavili malé tajomstvo: jej diéta, pozostávajúca hlavne z rezancov z ramenu a sushi, jej dala dlhý život! Dnes má Nabi viac ako 160 rôznych potomkov.

C. W. Holeman II / Facebook

Clara Midmore (108 rokov)

Clara vďačí za svoj dlhý život. Vo veku 108 rokov Clara zomrela a zostala nevinná.

najstaršie

Batuli Lamichane (113 rokov)

Od 17 rokov fajčila pol balenia cigariet denne. Postupom času prestala fajčiť masovo vyrábané cigarety a prešla na roll-up cigarety (tabak zabalený v liste).

Catering novinky

Tiež verila, že stres trvá roky života človeka. Povedala: „Ľudia našej doby majú príliš veľa stresu. A tí, ktorí v starobe nepracujú alebo zostanú nečinní, nebudú žiť dlho. Preto musíte byť aktívny a bez stresu. “

Arko Network