Krása a zdravie

Ako uľahčiť život na sedavej práci? Pomôže jednoduchý "simulátor" za cent

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes musíme sedieť viac, než by sme chceli. Výsledkom je rôzna bolesť v chrbte, ramenách, krku, dolnej časti chrbta, kolenách atď. Pravidelná masáž na uvoľnenie svalov dnes je mimoriadne potrebná a veľmi užitočná. Ak nemôžete ísť do masážnej miestnosti, môžete si vziať obyčajný tenisový loptičku a urobiť z nej účinný „simulátor“ pre takmer všetky časti tela.

Ak váš chrbát bolí, vezmite dva tenisové loptičky, ležte na zemi a položte si loptičky pod chrbát. Začnite sa valiť po chrbte hore a dole, robiť kruhové pohyby s panvou, ohýbanie svalov. Na začiatok stačí 20-30 sekúnd.

Urobte to isté, ak máte bolesti krku. Umiestnite jeden tenisový loptičku pod najvyššie stavce a začnite robiť pomalé kruhové pohyby hlavou. Opakujte, kým sa necítite uvoľnene. Toto cvičenie, rovnako ako všetci ostatní, by sa malo vykonávať pravidelne niekoľkokrát denne po dobu 2-3 týždňov.

Tam je tiež niekedy bolesť v dolnej časti chrbta. K tomu, ležať na vašej strane, miesto tenisový loptičku a začať rotačné pohyby tela. Počet opakovaní je voliteľný - toľko, koľko môžete opakovať.

Tenisový loptičku dobre razomnet svaly a v oblasti lopatiek. K tomu si ľahnite na chrbát a umiestnite loptu pod miesto, kde sa cíti bolesť, a opakujte kruhové masážne pohyby.

Tenisový loptičku navyše dokonale umýva kolená a obnovuje zdravie kĺbov. Stlačte ho pod koleno na 10 sekúnd a odpočívať 10 sekúnd. Opakujte 5-10 krát na každej nohe.

Pin
Send
Share
Send
Send