Histórie

Úžasné zariadenie minulosti, ktoré sa stalo súčasťou príbehu

Táto drevená konštrukcia bola obzvlášť obľúbená od 20. rokov minulého storočia. Nezasvätená osoba môže tráviť hodiny premýšľaním, na čo je toto podivné zariadenie určené, aj keď mu bolo povedané, že zariadenie je neoddeliteľnou súčasťou prostredia obchodu s obuvou. Neuchovávame si intriky na dlhú dobu - pred vami nie je nič viac ako röntgenový prístroj, ktorý vám umožní určiť, ako pevne sedí topánka na nohe kupujúceho. Prístroj má svoj vlastný názov, pedoskop.

Všetky prestížne obchody v Európe a Amerike sa pokúsili získať zázračnú technológiu napriek pomerne impozantnej cene. Stačilo, aby kupujúci vložil nohu do spodného otvoru a pozrel sa na ňu cez horný. Človek nemohol vidieť len siluetu topánky, ale všetky kosti.

Pedoskop bol na vrchole popularity už 15 rokov a stál veľa peňazí. Avšak na začiatku 40. rokov dvadsiateho storočia, po sérii štúdií, začali hovoriť o nebezpečenstvách röntgenového žiarenia. Po prvé, do rizikovej zóny neprišli ani kupujúci, ale predajcovia obuvi, ktorí neustále dostávali dávku žiarenia.

V druhej polovici dvadsiateho storočia boli zavedené obmedzenia týkajúce sa počtu kovaní pre používanie pedoskopov. Postupne sa začali sťahovať z obchodov.