Výzdoba

Domáce vitráže: úžasná technika, ktorá nevyžaduje rezanie a dokovanie

Pin
Send
Share
Send
Send


Zvyčajne sa vytvára vitráže dlhú dobu. Ťažkosti vznikajú vo fáze hľadania farebného skla, ich rezania a dokovania. Zároveň málokto vie, že efekt zafarbeného skla je možné vytvoriť pomocou bežných vodou riediteľných farieb a lepidiel, ktoré sa dajú ľahko nájsť v každom obchode pre kreativitu. Výsledok je zarážajúci svojou podobnosťou s bežným oknom z farebného skla, a dokonca aj tí, ktorí nemajú kresliace schopnosti, môžu vytvoriť kresbu akejkoľvek úrovne zložitosti.

Tajomstvo k vytvoreniu vitráže

Na vytvorenie takého vitráže budete potrebovať šablónu. Nie je potrebné ho prenášať na sklo. List s vybraným vzorom sa jednoducho prilepí lepiacou páskou s obrazom na zadnej strane skla. Templát sa môže skladať z jedného alebo viacerých fragmentov.

Keď sú všetky hárky šablóny pevné, pokračujte k vytvoreniu obrysu. K tomu pridajte do lepidla čierny atrament, dôkladne premiešajte a začnite vytvárať obrys. V ideálnom prípade použite lepiacu fľašu s výtokom na prácu. V jeho neprítomnosti môžete použiť bežnú striekačku.

Keď je obrys úplne nakreslený, zbavíme sa šablón.

Odchádzame na časové sklo s obrysovým vzorom. V ideálnom prípade by mal trochu vyschnúť.

V samostatných nádobách zmiešame malé množstvo farby potrebných farieb s lepidlom a pokračujeme do sfarbenia. Robíme to tesne pred prácou, pretože farba nariedená lepidlom nemôže byť použitá nasledujúci deň.

Ak sa práca vykonáva priamo na okne alebo na dverách, je lepšie, aby ste na kefu nezadali veľa farieb, aby ste sa neskôr nemuseli zbaviť škvŕn.

Viac informácií o práci na vitráži vo videu:

Pin
Send
Share
Send
Send