Móda

5 typov dámskych plášťov: vyberte si hlavný prvok jesenného šatníka

Pin
Send
Share
Send
Send


Existuje minimálne 5 klasických typov kabátov, na ktoré by ste sa mali pozrieť bližšie, než príde skutočná jesenná prechladnutie. Každá z náterov pochádza zo vzdialených 1850-1900, ale samozrejme, v našej dobe prešiel klasický strih určitými zmenami. Poďme sa pohnúť pred storočím a pol a uvidíme, ako sa zmenila móda, ktorá nám dnes ponúka obrovský výber kabátov, a tiež si vyberieme možnosť podľa vašej chuti na túto jeseň.

Chesterfield

Názov tejto srsti predstavil gróf Chesterfield na začiatku 19. storočia, ktorý nariadil krajčírovi šiť niečo ako šatku. Vďaka nemu sa kabát, pomenovaný na jeho počesť, stal populárnym a zatiaľ neztratil svoj význam. Čoskoro sa muž Chesterfield premenil na ženskú verziu.

Dnes je srsť Chesterfieldu elegantným strihom, klasickými farbami a silnými líniami.

mys

V istom zmysle sa tento typ srsti „schováva“, obrázok však umožňuje vytvoriť mimoriadny obraz. Oblečenie ako čiapky boli známe v stredoveku - potom to bol dlhý plášť s kapucňou. Bližšie k polovici minulého storočia sa mys stal módnym a doteraz sa nezpomalil.

Dnes je mys je zadarmo, často krátka plášť kabát, ktorý je skvelý pre každodenné nosenie.

Pea bunda

Má "vojenské korene": od roku 1857 bola bunda oficiálne zaradená do súboru oblečenia pre námorníctvo Anglicka. Spočiatku je to striktná, hustá srsť jednoduchého strihu.

Dnes je bunda trochu „zmäkčená“ a ženská verzia získala novú farbu, inú dĺžku a mierne upravený tvar s dôrazom na pás.

kokon

Široký v páse, mierne sa zužujúci na kolenách, kabátový kabát skutočne ospravedlňuje jeho meno. Obzvlášť obľúbený bol v polovici minulého storočia.

Dnes je kukurica pomerne voľná srsť, ktorá existuje v rôznych farbách, ale zachováva si svoj špeciálny strih.

Duffle kabát

V roku 1850 sa prvýkrát objavil rovný strih s pozoruhodnými závesnými slučkami a gombíkmi „walrus tus“ a po pol storočí sa stal veľmi populárnym medzi mladými ľuďmi.

Tradičné duffle farby sú béžové, modré a tartan, ale dnes môžete vidieť rôzne verzie od dizajnérov.

Pin
Send
Share
Send
Send