Pre Dom a Chaty

Kuchyňa na chodbe! Neobvyklé a kreatívne prestavby odnushki-Chruščov

Pin
Send
Share
Send
Send


Jednoizbový byt, ktorého rozloha nepresahuje 35m2. nemusí byť dostatočne priestranná pre rodinu s dieťaťom. A ak sa presťahujete do priestrannejšieho bývania, kde nie je žiadna možnosť, môžete sa pozrieť na neobvyklú a kreatívnu myšlienku prestavby, v ktorej sa uvoľnila miestnosť s kuchyňou a kuchyňa sa „pohybuje“ ... na chodbu!

Takýmto nezvyčajným spôsobom rodina žijúca v jednoizbovom byte. Pre dieťa som chcela vyčleniť samostatnú miestnosť, ale moja matka nepotrebovala veľkú a priestrannú kuchyňu - stačilo malé stolové zariadenie, drez, sporák a nástenné police. Potom sa rozhodlo presunúť kuchyňu do chodby, vedľa vstupných dverí. Napodiv, v praxi sa takéto riešenie ukázalo ako veľmi praktické a pohodlné a navyše sa uvoľnila miestnosť, ktorá bola predtým presmerovaná do kuchyne. Teraz môžete urobiť niečo nové! Nová kuchyňa vyzerá veľmi pekne, kompaktne a dobre udržiavaná.

Pre presun „mokrej“ zóny bolo rozhodnuté dať čerpadlo, ktoré prakticky nijako nezasahuje a navyše dokonale rieši problém s presunom umývadla z kuchyne do chodby.

A aby sa v novovzniknutej kuchynskej chodbe získalo viac svetelného a vizuálneho priestoru, bolo rozhodnuté použiť lesklé povrchy pre kuchynské fasády a steny.

A tu je chodba na opačnej strane kuchyne:

Neďaleko od dverí sa nachádza malý šatník, kde si môžete zložiť vrchné oblečenie.

Hneď za vstupnými dverami vľavo sa v malej priehlbine skrýva chladnička.

A stará kuchyňa bola premenená na škôlku! Nevšimol si žiadny zápach z kuchyne alebo niečo vonku.

Táto kreativita však nekončí! Na balkóne sa rodina rozhodla vytvoriť malú kanceláriu - ukázalo sa, že je veľmi útulná a pohodlná.

Prečítajte si viac o tom, ako rodina žije v novom, prestavanom byte s jednou spálňou, môžete vidieť na videu nižšie:

Pin
Send
Share
Send
Send