Kategórie Kuchařství

Kuchařství

Lahodné turecké cukety - domáce požiada o doplnky

Keď už boli vyskúšané všetky recepty na cukety a stále sú tu rastlinné rezervácie, odporúčame vyskúšať si aromatické a výživné jedlo - tureckú cuketu. Tajomstvom úspechu tohto pokrmu je kombinácia mäsovej náplne s aromatickými bylinkami a nádhernou omáčkou. Skutoční gurmáni si môžu pripraviť pokrm v rúre, 10 minút pred tým, ako sa varia, posypať "klobúky" cukety so strúhaným syrom.
Čítajte Viac
Kuchařství

Pre každého, kto miluje piecť: 15 nádherných pekárskych nápadov

Aké skvelé nápady jednoducho neprišli s majstrami! Pečenie je celé umenie a musíte dosiahnuť nielen vynikajúcu kombináciu produktov, ale aj originálny dizajn a prezentáciu. Potom sa takéto pečenie naozaj dá nazvať najvyššou triedou. Je zvedavé, že robiť koláče, buchty a obláčky nie je vôbec ťažké - stačí mať v arzenáli niekoľko zaujímavých a originálnych nápadov, ktoré sa dajú použiť a použiť na pečenie.
Čítajte Viac
Kuchařství

Neobvyklý recept na cigánsku kuchyňu: nakladané slivky s cesnakom a zelenými

Dobrá úroda sliviek v tomto roku prinútila mnohé ženy v domácnosti hľadať zaujímavé konzervačné recepty. A tu je jeden z nich. V tomto prípade sú slivky ponúkané na prípravu nie kompótu alebo džemu, ale zaujímavý snack, ktorý bude vyhovovať ako doplnok k mäsu alebo rybám. Youtube / Galina kuchyňa Budete potrebovať: 3 kg z niekoľkých nezrelé slivky; 150 gramov cesnaku; paprika (výhodne zmes papriky); ocot; soľ, cukor; 50 g koriandra, kôprom a petržlenu Pred varením sliviek sterilizujte nádoby.
Čítajte Viac
Kuchařství

Najlepší tŕňový tŕň: vitamínová bomba uprostred zimy

Trochu koláčik, s charakteristickou kyslosťou a bohatou arómou, na rade je nielen chutné, ale aj užitočné. Bohužiaľ, plody tohto krovia nie sú skladované dlho bez riadneho ošetrenia. Použite ho všade. Vo varení existuje veľa zaujímavých receptov, ktoré si zaslúžia pochvalu. Rôzne pochúťky z tŕnia okrem pôvodnej jemnej chuti sú skutočnou vitamínovou bombou.
Čítajte Viac
Kuchařství

Sladké zlato: čistý tekvicový džem

Sladká pochúťka, ktorá prekvapí hostí a bude sa tešiť z rodiny, môže byť vyrobená z tekvice. Ak chcete dezert chutné a vyzerať dobre, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pokynov. Nalejte rozdrvené tekvica s cukrom tak, že beží šťava. Takže džem bude viac nasýtený a varený ako pridávanie veľkého množstva vody.
Čítajte Viac
Kuchařství

Manty v panvici: elegantné jedlo pre každodenný stôl

Nedostatok mantyshnitsy - nie je dôvodom, aby sa zbavili takých delikates ako manti. Môžete variť v panvici, a okrem toho, aj s elegantným rastlinný vankúš. Lahodný, šťavnatý, atraktívny vzhľad, rýchlo sa stanú obľúbeným domácim jedlom a vizitkou pre hostí. Manty na panvici: vždy výborný výsledok Cesto: 500 g múky; 0,5 hodiny
Čítajte Viac
Kuchařství

Osolte štiku sami: len lahodný prsty

Aby ste sa nepopierali potešenie z konzumácie sladkovodných rýb, mali by ste sa naučiť soľ sami. Môžete soľ rôznych rýb, ale šťuka je obzvlášť chutné. Mimochodom, ani sušenie po solení nie je potrebné. Ale počkajte 2-3 dni, až bude šťuka solené. Pre šťuku uspieť: solenie nuansy Je dôležité si uvedomiť, že len veľká soľ sa používa na solenie rýb.
Čítajte Viac
Kuchařství

Máte veľa jabĺk? 7 spôsobov, ako uložiť plodiny

Jablká sú chutné a zdravé ovocie, a na jeseň si môžete vychutnať naplno. Nie každý je však schopný zvládnuť celú úrodu. Uložte prospešné vitamíny, ktoré sú mnohé z sezónnych plodov pestovaných v našich zemepisných šírkach, až do jari. 1. Klasická verzia: džem a džemy Na džem z jabĺk s vlašskými orechmi potrebujete: 1 kg jabĺk; 150 gramov ošúpaných vlašských orechov; 200 gramov cukru; 1 citrón; Paprika, bobkový list, škorica Nakrájajte jablká na plátky, pridajte cukor a pridajte trochu vody.
Čítajte Viac
Kuchařství

Chutná príprava na zimu. Modré slivkové paradajky

V konzervovaných paradajok sú chutné nielen zeleninu, ale aj kyslé uhorky. V skutočnosti to môže byť stokrát chutnejšie, ak pridáte modré slivky v pohári. Nálev sa ukáže tak chutný, nakladaný, voňavý, mierne solený, že to môže byť opitý miesto kompótu. Kombinácia paradajok a sliviek je veľmi úspešná - odporúčame, aby ste sa tiež pokúsili urobiť takúto prípravu na zimu.
Čítajte Viac
Kuchařství

Niekoľko tajomstiev o rastlinnom oleji, ktoré ani skúsení ženy v domácnosti nevedia

Je ťažké predstaviť si kuchyňu, ktorá nemá rastlinný olej. Niektorí dávajú prednosť iba olivovým, iní znášajú bežnú slnečnicu. Akékoľvek oleje, ktoré používate pri varení, dávajte pozor na niektoré triky a tajomstvo - pomôžu nielen pri varení. Triky do kuchyne Aromatický zálievkový šalát Rastlinný olej, podobne ako akýkoľvek iný tuk, dokonale absorbuje arómu.
Čítajte Viac
Kuchařství

Samice cesnakovo-citrónového oleja: nezvyčajná prezentácia zvyčajnej večere

Aj pri použití bežných potravín je ľahké rozložiť stravu. Jemná citrónová cesnaková príchuť pridá zemiaky s kuracími stehnami korenie. Varenie takéhoto pokrmu je elementárne. Je vhodný na rodinnú večeru a na spontánnu akciu s priateľmi. Na základe topbuzz.com Zloženie: Kuracie stehná - podľa počtu prítomných ľudí; Zemiaky - 1-1,5 kg; Maslo - 50-70 g; Cesnak - 2-3 strúčiky; Tymián - niekoľko vetvičiek; 1 malý citrón; soľ a korenie podľa chuti.
Čítajte Viac